3. října 2017

Praha – Dne 3. 10. 2017 proběhla
v Praze 5. konference STUDIE WEF: KONKURENCESCHOPNOST ČR 2017 s tématem SMART CITY / SMART REGION. Akce probíhala pod záštitou Jiřího Havlíčka, ministra průmyslu České republiky a přilákala více než 180 vrcholných představitelů politické reprezentace, akademické sféry a businessu. Konference se formou videopříspěvku zúčastnil také Nicholas Davis, member of the board WEF.
„Města jsou důležitým zdrojem inovací a technického pokroku, není proto překvapivé, že se technologie překlápějí i do konceptu SMART CITY. Tento koncept ale musí být uplatňován chytře, tedy s jasně vymezeným účelem a s ohledem na udržitelnost," říká Zdeněk Tůma, partner KPMG Česká republika, jeden z klíčových řečníků konference.
„SMART CITIES úzce souvisí s Průmyslem 4.0, který je základním atributem konkurenceschopnosti. Chytrá továrna musí mít své chytré okolí, aby řešila logistiku, energetiku, dopravu nebo datové propojení. Je tak možné mluvit o chytrých čtvrtích, městech, regionech. Konkurenceschopnost je zajišťovaná městy a existuje korelace mezi SMART CITIES a pozicí té které země na žebříčku konkurenceschopnosti. Lepší management měst logicky vede k vyšším výkonům," doplňuje Miroslav Svitek, prezident CZECH SMART CITIES CLUSTERU.
Na konferenci dále vystoupili další mezinárodně uznávaní experti, například architekt M. Postránecký, Petar P. Stanchev z Aplis.cz, a. s. a mnoho dalších. Konferenci spolu s CMC pořádala Praha 5, klíčovými partnery byly společnosti KPMG, FINEP, PRE, PENTA, CZECH INVEST, MASTERCARD, APLIS.CZ, ČMA, VŠE a FINLEY AGENCY.
„Praha 5 je významná část hlavního města České republiky. Pro nás je velmi důležité umět získávat, analyzovat a zpracovávat informace, které povedou k větší atraktivitě naší městské části. Proto jsme rádi organizovali tuto konferenci, jejíž konkrétní obsah byl velkým přínosem pro naše další přemýšlení nad rozvojem Prahy 5 jako SMART CITY. Chceme jít tímto směrem, aby naše městská část byla příjemným místem k životu a užitečným pro byznys," shrnuje výstupy z konference radní Prahy 5 Jan Trojánek.

O Konferenci STUDIE WEF: KONKURENCESCHOPNOST ČR 2017:
Více informací o projektu KONKURENCESCHOPNOST ČR 2017 naleznete na internetových stránkách www.wef.cz.

KONTAKTNÍ INFORMACE:
Ondřej Nádvorník
Marketingová agentura FINLEY
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CMC Graduate School of Business o.p.s

náměstí 5. května 2, 250 88, Čelákovice
tel.: +420 326 999 111
email: cmc@cmc.cz

Příhlášení k odběru newsletteru